Styl skandynawski i jego charakterystyka

styl skandynawski wnętrza

Prosty i funkcjonalny styl skandynawski

Styl skandynawski we wnętrzach to przede wszystkim harmonia, prostota i przestronność, ale też ciepło i radość. Sprzyja on relaksowi i twórczej pracy, uwalniając przestrzeń od nadmiaru przedmiotów. Styl minimalistyczny, wśród których prym wiedzie model skandynawski, poleca się osobom, które większość czasu spędzają poza domem.
Skandynawski design to jasne oraz przytulne pomieszczenia. Urzekają one swoją naturalnością oraz bielą. Dzięki temu, że jesteśmy otoczeni tylko najpotrzebniejszymi rzeczami, dużo łatwiej utrzymać je w czystości. W minimalistycznym mieszkaniu królują duże zamknięte szafy przesuwne lub modułowe, które dbają o doskonale zorganizowaną przestrzeń. Dzięki temu nawet częste wizyty gości nie będą wprawiać nas w zakłopotanie Salon zawsze będzie utrzymany w idealnym porządku – bez poświęcania wiele czasu na sprzątanie.

Styl skandynawski wnętrza, w których nie ma nudy

Skandynawski styl nie ma nic wspólnego z chłodnymi i sterylnymi wnętrzami. Wręcz przeciwnie. Stonowane kolory mogą być przełamane żółcią, która dodaje pozytywnej energii czy namiętną czerwienią. Intensywne kolory w prostym wnętrzu, na przykład umieszczone w dodatkach takich jak poduszki, fotel czy dywan dodają życia oraz radości. Ciepło, którym emanuje tak urządzony salon to idealne miejsce na wieczorny relaks wraz z kubkiem gorącem kawy. Zmysłowość oraz temperament zaklęty w nietuzinkowych dodatkach sprawia, że przebywanie w takim pomieszczeniu napawa optymizmem.

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Filozoficzna zasada: mniej, znaczy więcej ma swoje odzwierciedlenie również w kuchni. Kuchnia w stylu skandynawskim jest wystarczająco wygodna, ale nie przeładowana. Idealnie dostosowana do potrzeb domowników. Urządza się ją designersko i funkcjonalnie — nie brakuje w niej sprzętów, za pomocą których sprawnie można zrobić poranne espresso lub przygotować ulubiony koktajl. Na blatach panuje ład i umiar, a skandynawskie dodatki to jedynie skromne akcenty, takie jak bukiet wiosennych kwiatów na stole.